Home
Results
Events
News
Podcast
Store
Gift Cards
Help
Contact
SIGN IN
CART
Twitter
Facebook
Instagram
  
Tiktok
Events
Participants
SIGN IN
CART
Events
Participants
Home
Results
Events
News
Podcast
Store
Gift Cards
Help
Contact
Splits
Saturday, Dec 10, 2011
Isle du Bois
Pilot Point
,
TX
•
50K, 10 Miler
Website
Calendar
Directions
Social
Facebook
☰
Live Results
|
Final Results
|
By Place
|
By Elapse Time
|
By Lap Time
10 Miler
|
50K
ALL
<20
20-29
30-39
40-49
50-59
60-69
70+
ALL
M
F
Place
first_name
last_name
Gender
Age
Bib
Finish Line1
Finish Line2
Finish Line3
results
1
Gary
Garson
M
64
513
1:29:31
1:40:25
1:55:23
results
2
John
Pontikas
M
31
540
1:43:09
1:44:19
1:56:45
results
3
Chad
Bailey
M
34
501
1:43:26
1:50:47
2:09:05
results
4
Rob
Ham
M
43
518
1:43:17
1:44:28
2:19:10
results
5
Jason
Reynolds
M
31
543
1:43:57
1:50:19
2:15:55
results
6
Kathy
Bratton
F
51
521
1:49:12
1:57:43
2:09:02
results
7
Steven
Wray
M
37
556
1:44:09
1:52:24
2:25:32
results
8
D
Cumbie
M
54
510
1:48:56
2:02:05
2:13:04
results
9
Julie
Creveling
F
42
511
1:48:58
2:04:36
2:14:44
results
10
Dee Ann
Marshall
F
49
533
1:53:03
2:06:35
2:10:26
results
11
Jamie
Gary
F
33
514
1:55:19
2:01:04
2:22:40
results
12
Sonia
Burdett
F
45
507
1:49:35
2:08:56
2:28:46
results
13
Chris
Brady
F
45
506
1:52:32
2:10:21
2:38:08
results
14
Mike
Mote
M
52
537
2:02:33
2:10:43
2:31:49
results
15
Michael
Power
M
34
541
1:56:38
2:16:47
2:33:57
results
16
Garrett
Reynolds
M
29
542
1:53:18
2:20:05
2:34:04
results
17
Elizabeth
Gonzalez
F
35
515
1:57:16
2:15:13
2:38:36
results
18
Paul
Mastin
M
42
534
1:54:36
2:17:47
2:38:49
results
19
Drew
Rickets
M
46
545
2:09:08
2:22:00
2:20:22
results
20
Karen
Holmes
F
58
546
1:43:21
2:17:36
2:57:12
results
21
Malane
Grace
F
46
516
2:00:46
2:13:00
3:03:45
results
22
Eunsup
Kim
M
48
531
1:56:31
2:35:42
2:45:25
results
23
Kevin
Keys
M
43
530
2:10:17
2:38:39
2:38:58
results
24
Hamlin
Jones
M
40
527
1:49:21
2:43:09
3:09:36
results
25
Stephanie
Jagoda
F
37
524
1:49:28
2:43:08
3:09:33
results
26
Robin
Phelps
F
50
539
2:00:35
2:31:41
3:14:12
results
27
Deborah
Sexton
F
53
548
2:21:06
2:43:26
2:51:32
results
28
Linda
Boggs
F
59
505
2:13:30
2:46:23
2:56:28
results
29
Malea
Jaffe
F
54
523
2:53:55
2:52:20
2:12:23
results
30
Tammy
Unangst
F
42
553
2:30:43
2:42:06
2:50:29
results
31
Jerry
Hollingsworth
M
59
520
2:21:03
2:41:48
3:06:42
results
32
Timothy
Jagoda
M
37
525
2:32:27
2:58:28
2:56:34
results
33
Phil
Uecker
M
48
552
2:32:33
2:58:33
2:56:24
results
34
Brian
Karhu
M
41
529
2:19:17
2:51:13
3:21:00
results
35
Martin
Guthrie
M
44
517
2:32:07
3:09:27
2:52:34
results
36
Francesca
Bissman
F
24
504
2:30:46
2:46:09
3:24:24
results
DNF
37
Stephanie
Lewey
F
28
532
2:13:28
2:35:09
results
DNF
38
Jeffery
Smith
M
22
550
2:13:01
results
DNF
39
Earl
Weeks
M
42
554
6:28:18
results
DNF
40
Jay
Benton
M
46
503
2:19:29
results
DNF
41
Charles
Triplett
M
43
551
2:03:20
results
DNF
42
Al
Schneider
M
47
547
2:19:25
4:08:49
results
DNF
43
Teresa
Bartnicki
F
37
502
1:37:37
2:01:14
results
DNF
44
Nathan
Jackson
M
38
522
2:06:54
results
DNF
45
Derek
Westbrook
M
44
555
1:49:37
2:02:44
results
DNF
46
Clive
Miskin
M
52
536
2:02:49
4:42:30
results
DNS
47
Ryan
Hess
M
25
519
1:53:17
2:04:23