Registered Entrants
Saturday, Sep 21, 2024

Teanaway Country 100 & Teeny-Way 50k

Cle Elum, WA 100 Miler, Teeny-Way 50k

38 Entrants
RankAge RankResultsTargetAgeFirstLastCityLocBibFinishes 
85.4%88.6%12 30:01:21  M30-39  Mark Handelman Missoula  MT          Results
83.9%83.9%1 30:34:00  M20-29  Kai Lindblad Batesville  AR          Results
83.7%82.9%12 30:38:49  M30-39  Jacob Wishko Tacoma  WA          Results
83.1%91.3%12 30:50:20  M40-49  Ryan Nieto Portland  OR          Results
81.8%89.0%16 31:20:11  M50-59  Mark Goodro Bainbridge Island  WA         Results
79.9%81.5%8 32:04:24  M30-39  Ryan McLaughlin Anchorage  AK          Results
79.6%81.3%6 32:12:52  M30-39  Mylon Ollila Kelowna  BC         Results
89.4%92.0%10 32:28:11  F30-39  Marisa Pasnick Seattle  WA          Results
77.5%81.0%36 33:05:31  M40-49  Aaron Moss Cle Elum  WA          Results
85.7%90.4%14 33:52:46  F30-39  Tricia McKeown Squamish  BC          Results
84.2%84.6%2 34:27:45  F30-39  Tracy Wilson Lafayette  CO         Results
73.6%78.6%10 34:49:04  M50-59  Markus Pirker Victoria  BC         Results
82.2%84.4%37 35:20:21  F40-49  Gretchen Walla Bellingham  WA      1   Results
71.8%82.3%7 35:43:48  M40-49  Mike Woznesensky North Vancouver  BC          Results
71.2%77.9%3 35:59:27  M40-49  Erik Snyder Leavenworth  WA          Results
79.9%84.9%27 36:20:37  F30-39  Kylie Collins Almont  CO          Results
78.9%83.1%13 36:49:06  F30-39  Dandelion Dilluvio-Scott Lander  WY          Results
77.7%82.6%25 37:20:56  F40-49  Anne Wessel Seattle  WA          Results
68.4%80.7%9 37:30:07  M50-59  Craig Sylvester Mukilteo  WA          Results
67.9%76.6%15 37:44:21  M40-49  Nick Pembroke Everett  WA          Results
67.3%83.8%8 38:07:15  M20-29  Lukas Hager Seattle  WA          Results
66.5%77.3%4 38:33:24  M30-39  Danny Brigman Fruitland  WA          Results
65.8%71.2%9 38:58:22  M30-39  Tyler Slawson Buckley  WA          Results
63.8%72.6%6 40:10:34  M20-29  Douglas Do Vancouver  WA          Results
63.6%68.4%26 40:17:23  M40-49  Rylan Phillips Sherwood  OR         Results
71.4%76.8%5 40:38:34  F40-49  Sarah Hall Spokane  WA          Results
62.0%69.3%17 41:19:44  M40-49  Jarrett Widman Portland  OR          Results
61.2%68.9%4 41:55:25  M40-49  Josh Farris Puyallup  WA          Results
68.6%70.3%22 42:18:26  F40-49  Melissa Vaught Seattle  WA          Results
59.3%64.3%23 43:15:12  M50-59  Stephen Greenhalgh Church Stretton  GBR          Results
58.6%64.6%7 43:47:07  M40-49  Damien Scott Lander  WY          Results
54.9%61.5%1 46:42:48  M30-39  Daniel Baldwin Hope  ND          Results
47.4% 1 54:07:10  M20-29  Alex Sutliff Savoy  MA          Results
  0   F30-39  Alexandra Rosenfield Cashmere  WA          Results
  0   M30-39  Anthony Lubetski Cashmere  WA          Results
  0   F30-39  Cate Auclair Portland  OR          Results
  0   M30-39  Michael Taylor Superior  CO         Results
  0   F40-49  Alison Hanks Naney Mazama  WA         Results