Registered Entrants
Saturday, Jul 23, 2022

Beast of Big Creek

Hoodsport, WA 14 Miler, 7 Miler

50 Entrants
RankAge RankResultsTargetAgeFirstLastCityLocBibFinishes 
97.6% 2  F20-29  Ruth Davies Vancouver  WA          Results
91.2%95.2%69  F30-39  Kelly Macdonald Tacoma  WA         Results
91.1%94.5%4  M40-49  Casey Dierck Vaughn  WA         Results
90.7% 1  M30-39  Josh Klimek Lacey  WA          Results
89.2%100.0%4  F20-29  Kaitlyn Herrmann Lacey  WA          Results
88.6%89.4%4  M30-39  Brent Miller Olympia  WA          Results
88.5%92.6%11  F30-39  Megan Morris Bremerton  WA         Results
88.4% 1  M30-39  Colin McIntosh Olympia  WA          Results
86.7%98.4%5  F40-49  Christine Soskins Tacoma  WA          Results
84.2%87.5%4  M20-29  Jeremy Killeen Belfair  WA          Results
83.4%93.1%13  M50-59  Kraig Koski Issaquah  WA         Results
83.3%87.7%1  M40-49  Paul Strickland Olympia  WA          Results
82.5% 2  F20-29  Kelly McKinley Bremerton  WA          Results
81.1%84.4%6  F30-39  Rachel Craig LACEY  WA          Results
79.4%91.0%5  M20-29  Eddy Allen Lacey  WA         Results
76.0%79.8%5  M30-39  David Kidd Dupont  WA          Results
75.3% 2  F50-59  Alma Sisk Poulsbo  WA          Results
75.2%91.1%7  M50-59  Matthew Copus Suquamish  WA          Results
74.6%80.8%14  F40-49  Dana Sturtz Bellingham  WA          Results
73.3%97.9%14  M60-69  David Scott Chehalis  WA          Results
72.5%74.7%38  M30-39  Britt Davis Port Townsend  WA         Results
72.1%90.9%24  F50-59  Karissa Weeks Renton  WA          Results
68.5%83.9%18  F50-59  Brenda Folkerts Olympia  WA         Results
67.3%88.1%169  F60-69  Karen Wiggins Belfair  WA         Results
66.9% 2  M30-39  Robert Catania Poulsbo  WA          Results
66.0%69.9%9  F30-39  Jacque Hooyer Tacoma  WA          Results
65.2%70.1%44  M40-49  Rob Turner Seattle  WA         Results
64.5%82.7%8  F50-59  Dawn Golden Tacoma  WA         Results
64.0%76.7%8  M40-49  Dave Sanford Olympia  WA          Results
64.0%70.7%3  M40-49  Robert St. Lawrence Olympia  WA          Results
63.5%76.7%29  F40-49  Miranda Hemmings Shelton  WA          Results
63.3%70.2%6  M40-49  Mathias Mosinski Redmond  WA          Results
63.1%69.1%37  M30-39  David Burslem Lacey  WA         Results
61.5%70.8%19  M40-49  Tristan Schmidt Maple Valley  WA         Results
60.6%80.7%74  M60-69  Ray Siegrist Poulsbo  WA          Results
59.1%61.1%4  M30-39  Robert Egan Seattle  WA          Results
58.2%73.0%12  M50-59  Matthew Wehrle 98110  WA          Results
55.2%55.2%1  M60-69  Chuck Burr Joshua Tree  CA          Results
43.5%47.0%4  M40-49  Michael Dubois Puyallup  WA         Results
  0  M40-49  Matthew Sweet Seattle  WA          Results
  0  M40-49  Patrick McPherson Olympia  WA          Results
  0  M30-39  Ian Andersson Tacoma  WA          Results
  0  M40-49  David Sadowski Buckley  WA          Results
  0  F30-39  Shannon Kelley-Fong Lacey  WA          Results
  0  F30-39  Samantha Curry Vancouver  WA          Results
  0  F<20  Chloe Smith Tenino  WA          Results
  0  M30-39  Andrew Holton Lacey  WA          Results
  0  M30-39  Kyle Gersbeck lacey  WA          Results
  0  M20-29  Tyler Betz Hoodsport, WA  WA          Results
  0  M40-49  Brandon Roettjer Shelton  WA          Results