Registered Entrants
October 23 - 25, 2020

Oakridge Triple Summit Challenge

Oakridge, OR 40 Mile Stage Race, 20K, 15K, 30K

44 Entrants
RankAge RankResultsTargetAgeFirstLastCityLocBibFinishes 
100.0%100.0%25:05:02 M20-29  Alastair Thurlbeck Corvallis  OR          Results
100.0%100.0%35:05:02 M20-29  Casey Campbell Bend  OR          Results
97.4%98.0%915:13:14 M40-49  Max King Bend  OR          Results
92.8%99.6%95:28:52 M40-49  Ian Fuller Eugene  OR      1   Results
92.5%94.1%285:29:50 M30-39  Luke Vaughn Portland  OR          Results
90.2%92.9%375:38:03 M30-39  Kyle Carson Ashland  OR         Results
87.4%89.4%115:48:51 M30-39  Joel Donnelly McMinnville  OR         Results
85.4%88.5%205:57:03 M20-29  Alex King Trout Lake  WA          Results
85.3%96.3%845:57:31 M50-59  Mike Tyler Salem  OR      1  Results
83.1%92.2%56:07:14 M40-49  Fernando Mateo Layton  UT          Results
80.7%86.5%26:18:10 M30-39  Samuel Walker Tillamook  OR          Results
98.2%99.1%66:24:42 F30-39  Kimber Mattox Bend  OR          Results
77.8%79.4%66:31:55 M20-29  Daniel Gaebele Corvallis  OR      1   Results
75.6%79.9%166:43:19 M30-39  Chad Neu Hillsboro  OR         Results
74.3%83.8%46:50:19 M40-49  Jon Hanson Vail  CO      1   Results
88.5%89.9%67:06:44 F20-29  Sophia Frantz Eugene  OR      1   Results
71.3%100.0%17:07:45 M60-69  Stephen Fullerton San Francisco  CA          Results
67.1%74.3%287:34:19 M40-49  Alexander Schwarzkopf Eugene  OR         Results
83.1%92.4%37:34:51 F50-59  Charlie Solomon Junction City  OR          Results
81.8%87.2%147:41:34 F30-39  Kristy Hall Central Point  OR      1   Results
81.7%84.9%127:42:11 F20-29  Kelby Land Eugene  OR      1  Results
64.2%67.6%207:55:08 M30-39  Joe Snyder Springfield  OR         Results
75.5%99.2%98:20:20 F50-59  Christina Smith Sweet Home  OR      1   Results
74.9%76.3%58:24:32 F20-29  Ali Trueworthy Corvallis  OR      1   Results
73.7%73.7%28:32:24 F40-49  Laura Archibald Eugene  OR          Results
72.8%94.4%58:39:06 F40-49  Rachel Miller Cottage Grove  OR          Results
70.9%87.8%278:53:10 F50-59  Gretchen Ammerman Lincoln City  OR          Results
69.4%79.4%89:04:32 F40-49  Karen Roybal Springfield  OR          Results
69.1%72.6%39:06:31 F30-39  Kelly Jacobson Eugene  OR          Results
55.0%57.7%179:14:36 M30-39  Jared Hall La Pine  OR      1   Results
54.6%58.4%99:18:58 M30-39  David Starkweather Albany  OR         Results
64.4%76.6%49:46:50 F40-49  Meera Olson Eugene  OR      1   Results
62.5%71.5%210:04:18 F20-29  Liz Butterfield Eugene  OR          Results
59.9%62.5%810:31:03 F30-39  Ashley Sharpe Eugene  OR         Results
  0  F40-49  Autumn Green Junction City  OR          Results
  0  M20-29  Zan Zirbel Vancouver  WA          Results
  0  F30-39  Julie Bonaduce eugene  OR          Results
  0  F30-39  Alisha Basham Springfield  OR          Results
  0  F20-29  Emma Tarbath White Salmon  WA          Results
  0  M50-59  Ken Jackson Eugene  OR          Results
  0  M20-29  Casey Pugh Stayton  OR          Results
  0  M20-29  Mike Brokamp Scituate  MA          Results
  0  M20-29  Myles Blasey Florence  OR          Results
  0  M50-59  Matt Kline Grants pass  OR          Results